top of page

לסמוך על עצמך: 7 שלבים טרנספורמטיביים שיגרמו לך לסמוך על האינטואיציה שלך

עודכן: 12 במרץ

אמונה בעצמך ובאינטואיציה שלך היא כלי עוצמתי לנהל את החוכמה הפנימית שלך ולקבל החלטות שמתאימות לרצונותיך האמיתיים. עם זאת, בעולם מלא רעש והשפעות חיצוניות, קל לאבד קשר עם מערכת ההדרכה המולדת שלנו. במאמר זה, נחקור שבעה שלבים משנים שיעזרו לך להתחבר מחדש לאינטואיציה שלך ולאמץ את החוכמה שיש בה.


שלב 1: חמלה עצמית


לסמוך על עצמך מתחיל בטיפוח חמלה עצמית. לעתים קרובות, אנו המבקרים הקשים ביותר שלנו, מה שיכול להעיב על יכולתנו לשמוע את הקול הפנימי שלנו בבירור. אמצו חמלה עצמית על ידי התייחסות לעצמכם באותה אדיבות והבנה שהייתם מציעים לחבר. היו עדינים עם הטעויות וחוסר השלמות שלכם, ותכירו שהם חלק ממסע הצמיחה שלכם. גישה מטפחת זו יוצרת מרחב בטוח לאינטואיציה שלך להופיע ללא פחד משיפוטיות.


טיפ: תרגל דיבור עצמי חיובי ואתגר תפיסות עצמיות שליליות. הצהרות ושפה של חמלה עצמית יכולים לעזור לשנות את הדיאלוג הפנימי שלך לטון תומך יותר.שלב 2: השקט את פטפוטי המוח


הרעש הבלתי פוסק של הנפש יכול להטביע את הלחישות העדינות של האינטואיציה. השתקת הרעשים חיונית בכדי להתחבר לחוכמה הפנימית שלך. עסקו בפעילויות המעודדות מיינדפולנס, כגון בילוי בטבע, תרגול יוגה או עיסוק בתרגילי נשימה עמוקה. על ידי אילוף הרעש המנטלי, אתם יוצרים מרחב קליט לתובנות אינטואיטיביות שיעלו על פני השטח.


טיפ: כאשר אתם מבחינים את המוח שלכם דוהר, הקדישו כמה דקות לנשום עמוק ולהתמקד ברגע הנוכחי. תרגול זה יעזור לך להתנתק ממחשבות מיותרות ויאפשר לאינטואיציה שלך להנחות אותך.


שלב 3: חקור חוויות אינטואיטיביות קודמות


צאו למסע אל העבר שלכם כדי לזהות רגעים שבהם האינטואיציה שלך הנחתה אותך בהצלחה. חשבו על מקרים בהם עקבתם אחר תחושת הבטן שלכם והגעתם לתוצאות חיוביות. חקר זה עוזר לבנות אמון באינטואיציה שלך ומזכיר לך שיש לך חוכמה מולדת ששירתה אותך היטב בעבר.


טיפ: שמרו יומן של חוויות אינטואיטיביות מהעבר ועיינו בהן שוב בכל פעם שאתם מטילים ספק בהדרכה הפנימית שלכם. תרגול זה יחזק את האמון שלך בעצמך וביכולות האינטואיטיביות שלך.

שמור יומן של חוויות אינטואיטיביות מהעבר ועיין בהן שוב בכל פעם שאתה מטיל ספק בהדרכה הפנימית שלך
שמור יומן של חוויות אינטואיטיביות מהעבר ועיין בהן שוב בכל פעם

שלב 4: התחבר לחכמת הגוף שלך


הגוף שלך מחזיק שפע של ידע אינטואיטיבי שלעתים קרובות לא מורגש. שימו לב היטב לתחושות הגופניות, במיוחד כאשר אתם מתמודדים עם החלטות או מצבים. הגוף שלך יכול להגיב באופן חיובי או שלילי לבחירות מסוימות, לספק רמזים חשובים לגבי מה שמיישר קו עם האני האותנטי שלך.


טיפ: עסוק בתרגולים ממוקדי גוף כמו יוגה או ריקוד כדי להעמיק את הקשר שלך עם התחושות הפיזיות שלך. פעילות גופנית סדירה גם משפרת את יכולתך להתכוונן לחוכמת הגוף שלך.


שלב 5: זמן שקט לתובנות אינטואיטיביות


צרו לעצמכם זמן שקט מכוון באופן קבוע. זה יכול להיות באמצעות מדיטציה, תפילה, או פשוט להיות לבד עם המחשבות שלכם. נצלו את הזמן הזה כדי לברר ולחפש תשובות לשאלות הדוחקות ביותר שלכם. סמכו על כך שהתשובות יגיעו כשתתנו מקום לאינטואיציה לדבר.


טיפ: הקדישו זמן מסוים בכל יום או שבוע לזמן השקט. התנתקו ממכשירים אלקטרוניים ואמצו בדידות במהלך תקופה זו כדי להעמיק את הקשר האינטואיטיבי שלכם לעצמכם.


שלב 6: תרגול קבלת החלטות אינטואיטיבית


התחל לשלב את האינטואיציה שלך בקבלת החלטות יומיומית. התחל עם בחירות קטנות, כגון מה לומר או לקנות, ושים לב לתוצאות של מעקב אחר תחושת הבטן שלך. ככל שאתה בונה ביטחון עצמי, יישם בהדרגה קבלת החלטות אינטואיטיבית על היבטים משמעותיים יותר בחייך.


טיפ: החלטות אינטואיטיביות לא תמיד עוקבות אחר ההיגיון המקובל, וזה בסדר. סמוך על כך שהאינטואיציה שלך יודעת מה הכי טוב בשבילך, גם אם היא נוגדת את הציפיות החיצוניות.


התחל לשלב את האינטואיציה שלך בקבלת החלטות יומיומית
התחל לשלב את האינטואיציה שלך בקבלת החלטות יומיומית

שלב 7: בטח ושחרר


השלב האחרון לסמוך על עצמך ועל האינטואיציה שלך הוא לשחרר את הצורך באימות חיצוני. אמצו את חוסר הוודאות שמגיע עם ההסתמכות על ההדרכה הפנימית שלכם. סמוך על כך שיש לך את החוכמה המולדת לנווט בפיתולי החיים.


טיפ: שמור יומן הכרת תודה וציין את המקרים שבהם האינטואיציה שלך הובילה אותך לתוצאות חיוביות. חגגו את הניצחונות הללו והשתמשו בהם כעוגנים ברגעי ספק.היו בהכרת תודה
היו בהכרת תודה

סיכום:


לסמוך על עצמך ועל האינטואיציה שלך הוא מסע טרנספורמטיבי שפותח את הדלת לגילוי עצמי והעצמה. על ידי אימוץ חמלה עצמית, הרגעת פטפוטי המוח, חקר חוויות אינטואיטיביות מהעבר, חיבור עם חוכמת הגוף שלך, יצירת זמן שקט לתובנות, תרגול קבלת החלטות אינטואיטיבית ושיחרור מאישור חיצוני תוכל לחזק את הקשר עם המצפן הפנימי שלך. אמצו את הכוח המדהים הזה בתוככם ותנו לאינטואיציה שלכם להיות המדריכה שלכם לחיים מלאים באותנטיות והגשמה.כתבה זו נכתבה ע"י יעל סגל - פסיכותרפיסטית הוליסטית מוסמכת מכללת רידמן

מעל 10 שנות ניסיון בליווי אנשים במסע לריפוי והגשמה אישית

התמחויות: טיפול פרטני וזוגי ברילוקיישן, מעברים, בדידות, חרדה ודיכאון, משברי חיים, קשיים ומשברים בזוגיות.

גישה טיפולית: משלבת גוף, נפש ורוח ממוקדת פתרון, תומכת ומכילה.
מקורות לכתבה:

  1. Deci, E. L., & Ryan, R. M. (1985). Intrinsic motivation and self-determination in human behavior. New York: Plenum Press.

  2. Goleman, D. (1995). Emotional Intelligence: Why It Can Matter More Than IQ. New York: Bantam Books.

  3. Gilbert, D. T. (2006). Stumbling on Happiness. New York: Vintage Books.

  4. Higgins, E. T. (1998). Promotion and prevention: Regulatory focus as a motivational principle. Advances in experimental social psychology, 30, 1-46.

  5. Kahneman, D. (2011). Thinking, Fast and Slow. New York: Farrar, Straus, and Giroux.

  6. Maslow, A. H. (1943). A Theory of Human Motivation. Psychological Review, 50(4), 370-396.

  7. Pink, D. H. (2009). Drive: The Surprising Truth About What Motivates Us. New York: Riverhead Books.

  8. Ryan, R. M., & Deci, E. L. (2000). Self-determination theory and the facilitation of intrinsic motivation, social development, and well-being. American Psychologist, 55(1), 68-78.

  9. Seligman, M. E. P. (2006). Learned Optimism: How to Change Your Mind and Your Life. New York: Vintage Books.

  10. Skinner, B. F. (1953). Science and Human Behavior. New York: Macmillan.


Comments


bottom of page