top of page

מסע דרך אהבה ורילוקיישן: הרהור אישי על טיפול זוגי

עודכן: לפני 5 ימים

כמי שמקדישה את חייה להבנת הריקוד המורכב של מערכות יחסים, אני לא רק פסיכותרפיסטית זוגית -

אני שותפה למסע המרתק של חיבור אנושי. עולם הזוגות והזוגות המעורבים העוסקים ברילוקיישן הוא המקום שבו אני מוצאת את הייעוד שלי, שבו אני זוכה לחזות בקסם ובאתגרי האהבה בצורתה הגולמית ביותר.


חיבור אנושי
חיבור אנושי

רילוקיישן, הוא לא רק מעבר ממקום למקום; זוהי טרנספורמציה שעוברת דרך כל היבט בחייו של אדם. וכששני אנשים, השזורים עמוק ברגשותיהם, יוצאים למסע הזה ביחד, הדינמיקה יכולה להיות גם עוצרת נשימה וגם מביכה. אבל בתוך הכאוס, יש יופי מסוים בצפייה בשתי נשמות מנווטות יד ביד בטריטוריה לא ידועה.


הסיפורים שמתגלים במפגשי הטיפול שלי הם כמו רומנים מורכבים, כל עמוד חושף רובד חדש של רגשות, חוויות וחלומות. לכבוד הוא לי להיות מופקדת על הסיפורים האינטימיים האלה, שבהם אנשים חושפים את הפחדים, התקוות וחוסר הביטחון שלהם. זה כמו להחזיק חלק שביר מהלב שלהם בידי ולדעת שההדרכה שלי יכולה לעזור לתקן או לעצב אותו מחדש.


עבורי, טיפול הוא כמו ריקוד. ריקוד של מילים, רגשות ומחוות שלא נאמרו. זה לא רק מתן עצות; מדובר בחלל שבו כל אנחה, כל דמעה וכל מבט משותף חשובים. מדובר בטוויית קשרים, בהתרת קשרים ועידוד שותפים לשמוע לא רק את המילים, אלא את הכמיהה השקטה בלבבותיו של זה.


בריקוד זה, תקשורת היא הקצב שמנחה כל צעד. לעתים קרובות אני מוצאת את עצמי דוחפת בעדינות זוגות להיפתח, לתת למילים שלהן לזרום בחופשיות במרחב לא שיפוטי. ברגעים אלה אני רואה זוגות משתנים - כשהם מתחילים להקשיב מתוך כוונה להבין ולא רק להשיב. ובמרחב הזה של חיבור אותנטי, ריפוי מתרחש.


עם זאת, מעבר למילים ולריפוי, יש רובד עמוק יותר שהטיפול נוגע בו לעתים קרובות. זוהי השכבה שבה שוכנים פצעי העבר וסיפורים שלא נאמרו. אני מחזיקה פנס לפינות נסתרות אלה, מאירה את הכאב והפחדים שלעתים קרובות מנווטים את הספינה של מערכת יחסים. וכאשר זוגות מנווטים יחד במים העכורים הללו, הם יוצאים חזקים יותר, עם תחושה חדשה של חמלה וחוסן.


כל זוג שאני פוגשת מלמד אותי משהו חדש על המורכבות של הלב האנושי.

זהו שיעור מתמשך בענווה, תזכורת שלא משנה כמה אני יודעת, תמיד יש עוד מה ללמוד.

החיוכים של אהבה שנדלקה מחדש, הצחוק המשותף של ההבנה והדמעות השקטות של הריפוי -

כולם מזכירים לי למה בחרתי בדרך זו.כל זוג שאני פוגשת מלמד אותי משהו חדש על המורכבות של הלב האנושי.
כל זוג שאני פוגשת מלמד אותי משהו חדש על המורכבות של הלב האנושי.

לכן, כשאני עדה לזוגות שמגשרים על הפערים שנוצרו בעקבות רילוקיישן,

אני נזכרת בכוחה של האהבה – איך היא יכולה לחצות יבשות, להתעלות מעל תרבויות ולרפא פצעים. וברגעים האלה, אני לא רואה רק לקוחות; אני רואה נוסעים אחרים במסע החיים הבלתי צפוי והיפה הזה, ואני אסירת תודה ללכת בשביל זה לצידם.


כתבה זו נכתבה ע"י יעל סגל - פסיכותרפיסטית הוליסטית מוסמכת מכללת רידמן

מעל 10 שנות ניסיון בליווי אנשים במסע לריפוי והגשמה אישית

התמחויות: טיפול פרטני וזוגי ברילוקיישן, מעברים, בדידות, חרדה ודיכאון, משברי חיים, קשיים ומשברים בזוגיות.

גישה טיפולית: משלבת גוף, נפש ורוח ממוקדת פתרון, תומכת ומכילה.

Comments


bottom of page